Kopā labāk-pievienojies: projekta apraksts

Projekta aprkasts

Projekta nosaukums Kopā labāk – pievienojies!
Projekta veids Erasmus+  programma stratēģisko skolu sadarbības sektorā, projekta Nr. 2015-1-PL01-KA219-016925_10
Atslēgvārdi Jaunieši ar īpašām vajadzībām, profesionālā pilnveide
Par projektu atbildīgā iestāde Izglītības, kultūras un sporta departaments (Rīgas Raiņa 8.vakara (maiņu) vidusskola)
Par projektu atbildīgā persona Vivita Ponciusa
Ārējā partnera nosaukums Sieradzas speciālās izglītības centrs
Ārējā partnera kontaktpersona Anna Klaniecka, +48438227651
Projekta realizācijas laiks No 1/09/2015 – 01/09/2017
Projekta partneri 1.Sieradzas speciālās izglītības centrs, Polija, Sieradza

2.Kohtla-Jarve Bērnudārzs, Igaunija, Kohtla-Jarve

3.Kilkis Speciālās un profesionālās izglītības un rehabilitācijas centrs, Grieķija, Kilkis

4. Aleksandra Herkulāno skolu grupa, Portugāle, Porto

5. Hatises Erdemas profesionālā un tehniskā vidusskola, Turcija, Karadeniz Eregli

6. Galileo Galileja vispārizglītojošais institūts, Itālija, Tradate

7. Servantes pamatskola, Spānija, Algemesi

8. Mellanvangsvāgenas skola, Zviedrija, Staffanstorpa

9. Svētās Marijas speciālās izglītības pamatskola, Beļģija, Deerlijka

Mērķa grupa Pamatskolas un vidusskolas programmu skolēni, skolotāji un skolas darbinieki
Esošās problēmas apraksts Skolēni ar uzvedības traucējumiem, sociālā riska ģimenēm, speciālajām vajadzībām nereti ir ar pazeminātu pašvērtējumu un nespēj iekļauties apkārtējā sabiedrībā.
Projekta mērķi Projekta mērķis ir izglītot skolotājus un skolēnus, lai sekmētu skolēnu ar uzvedības problēmām un speciālajām vajadzībām iekļaušanu mūsdienu sabiedrībā un veicinātu šo skolēnu karjeras izaugsmes iespējas.
Projektā plānotās aktivitātes Projektā plānotas skolēnu un skolotāju mācību aktivitātes. Mācību aktivitāšu laikā notiks darba grupas skolotājiem, lai apgūtu metodes kā veiksmīgāk un radošāk strādāt ar skolēniem. Skolēni mobilitāšu laikā aktīvi piedalīsies nodarbībās, kas veicinās viņu līderības spējas, palīdzēs pozicionēt darba tirgū, apzināties savu vērtību un cienīt sevi.
Paredzamie rezultāti Profesionāli pilnveidojušies skolotāji, kuri veiksmīgāk un interaktīvāk spēj strādāt ar skolēniem ar īpašām vajadzībām un uzvedības traucējumiem.

Skolēni, kuri sevī ir attīstījuši līderības spējas, apzinās savas pozitīvās un negatīvās puses un izprot karjeras nozīmi profesionālajā un personīgajā  izaugsmē.