Dzejas konkurss „Noausim kājas, atpīsim sirdis” kopā dzejnieku Knutu Skujenieku un ar dziesminieku Goran Goru

 

 

12. februārī notika nu jau divpadsmitais gadskārtējais nedzirdīgo jauniešu dzejas konkurss, kurā jaunieši ar dzirdes traucējumiem interpretē dzeju zīmju valodā. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad konkursa dzejoļi un citi sarīkojuma priekšnesumi saistījās ar noteiktu tēmu: 2012. gada tēma bija saule, tad tapa muzikālā kustību izrāde „Saules spēles”, savukārt  2013. gada tēma bija emigrācija un togad tapa izrāde par mūsdienu emigrāciju „Ja paveiksies…”.

Šī gada tēma bija Knuta Skujenieka dzeja un personība. Visi konkursa dzejoļi tika atlasīti no K.Skujenieka dzejas krājumiem, sarīkojumā skanēja dziesmas ar  dzejnieka vārdiem, skolas teātris uzstājās ar K.Skujnieka dzejas uzvedumu „Noausim kājas, atpīsim sirdis..” , stundās tika pārrunāta  autora personība, sagatavota Knutam Skujeniekam veltīta izstāde. Tādēļ vēl jo lielāks bija sarīkojuma organizatoru prieks  viesu vidū sveikt ne vien aktrisi Veltu Skursteni un dziesminieku Goran Goru, bet arī dzejas autoru Knutu Skujenieku.

Sarīkojums noritēja sirsnīgā gaisotnē un bija kupli apmeklēts. Šogad pirmo reizi dzejas konkursa rezultāti tika noteikti nevis slepenā žūrijas apspriedē, bet atklātā balsojumā uzreiz pēc katra priekšnesuma. Ar līdz šim nebijušu žūrijas un skatītāju vienprātību pirmo vietu ieguva 12. n1 klases skolnieks  Denis Saldabolovs.

Par pasākuma kulmināciju kļuva fināla priekšnesumi, kad, izpildot Goran Gora dziesmas ar Knuta Skujenieka vārdiem, kopīgā izpildījumā vienojās  dziesminieks,  melodeklamācijas grupas, skolas instrumentālais ansamblis kopā ar nedzirdīgajiem bundziniekiem un visbeidzot pats K. Skujenieks, kurš  kopā ar diviem mākslinieciski apdāvinātiem nedzirdīgiem jauniešiem, mūzikai skanot, datu kameras gaismā rakstīja un izzīmēja dziesmu vārdus, pārvēršot to poētiskā, krāšņā skatuves projekcijā.

 

Stāsta pasākuma organizatore, skolotāja Marika Antonova: Paveiktais ir lielas, saskaņotas komandas darbs. Vispirms paldies direktora vietniecei Aija Kārkliņa par milzīgo atbalstu un ieguldījumu sarīkojuma organizēšanā. Dzejoļu izvēlē palīdzēja skolas teātra pedagoģe  Antra Austriņa – Seņkāne, viņa ir arī jaunā literārā uzveduma idejas autore. Lielu darbu pasākuma tapšanā ieguldīja skolotāja Jolanta Znotiņa: palīdzēja skolēniem sagatavoties dzejas konkursam, iestudēja visas  melodeklamācijas un piedalījās literārā uzveduma tapšanā. Mūzikas skolotāji Daina Cukura – Akmene,  Kristaps Kiršteins un Kaspars Kradevics uzņēmās muzikālo priekšnesumu gatavošanu, tai skaitā arī bungu priekšnesumu pasākuma fināla dziesmā, kurā piedalās nedzirdīgie jaunieši – tas ir milzīga, pacietīga, no sirds darīta darba rezultāts.  Tieši skolas instrumentālās grupas dalībnieku atsaucībai un atbalstam jāpateicas par to, ka priekšnesumā bija arī nedzirdīgi bungotāji. Zināju, ka skolotājas Dainas Cukuras – Akmenes stundās mūsu jaunieši aizrāvušies ar ritma instrumentiem, bet baidījos, ka saspēle ar profesionālu mūziķi neizdosies. Viņi trenējās neatlaidīgi, un viss izdevās brīnišķi.

Skolas bibliotēkas vadītāja Edīte Kāpostiņa sagatavoja pārdomātu izstādi par K. Skujenieku, informātikas skolotājs Jānis Lūsis palīdzēja ar padomu un tehniski uzraudzīja dzīvo projekciju tapšanu koncerta fināla dziesmās. Dažādos pienākumos bija iesaistīti vēl citi pedagogi, surdotulki un skolas tehniskie darbinieki. Noteikti jāpiemin arī mākslas skolotāja Guna Priede no Rīgas Internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem – pateicoties viņai, projekcijas izdevās patiešām mākslinieciskas. Sirsnīgs paldies arī internātskolas vadībai par atsaucību.

Paldies visiem! Uz tikšanos nākamajā konkursā!

 

 

Comments are closed.