Ekskursija uz LR Saeimu

21.02.2023. Rīgas Raiņa vidusskolas audzēkņi devās ekskursijā uz Latvijas Republikas Saeimu. Jauniešiem bija iespēja iepazīties ar deputātu darbu un noskaidrot, kāda ir deputātu ikdiena ārpus ierastajām Saeimas sēžu ceturtdienām.

Daļai jauniešu šī bija pirmā reize Saeimā un daudzi atzina, ka televīzijas ekrānā redzētā sēžu zāle dzīvē šķiet krietni mazāka. Izrādās, pati Saeimas ēka sākotnēji tikusi celta vācu muižnieku vajadzībām. Atšķirībā no citu Eiropas valstu parlamenta ēkām, kurās gaiteņu labirinti ir nošķirti starp deputātiem un darbiniekiem vai ēkas viesiem, tad Saeimas ēkā ikkatrs ekskursants var nejauši sastapties ar deputātiem, un tas notika arī mūsu gadījumā!

Jauniešiem bija iespēja satikties un iepazīties ar diviem 14.Saeimas deputātiem – Edmundu Jurēvicu un Agnesi Krastu, kuri pastāstīja par savu karjeras ceļu līdz 14. Saeimai. Kā noris balsošana, kā tiek apspriesti jautājumi komisijās, kāda ir deputāta palīga loma, kā tiek pieņemts budžets, cik ilga var būt visilgākā sēde – uz šiem un daudziem citiem jauniešu jautājumiem deputāti palīdzēja rast atbildes. Neizpalika arī iespēja apsēsties deputāta krēslā un apdomāt iespēju nākotnē būt vienam no tiem, kuri, Latvijas pilsoņu atbalstīti un ievēlēti, pieņem būtiskākos lēmumus mūsu visu nākotnes vārdā. 

Comments are closed.