Iniciatīva “Latvijas skolas soma”

Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.
Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.
2019. gada 14. novembrī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 10.b un 12.b klašu skolēni Kino Citadele noskatījās filmu “Dvēseļu putenis”.

Foto: Publicitātes.

2019. gada 5. novembrī  iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 11. un 12.abc klašu skolēni apmeklēja Nacionālā teātra izrādi “Pūt, vējiņi”.

2019. gada 4. novembrī  iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 7.-8. klase apmeklēja Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, ekskrsiju – nodarbību  “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā”

2019. gada 29. oktobrī  iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 10.ab klase apmeklēja Nacionālā teātra izrādi “Arī vaļiem ir bail”.
2019. gada 23. maijā iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros vidusskolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo teātri un noskatījās H. Gulbja lugu “Olivers”.

Foto: Kristaps Kalns

2019. gada 14. maijā iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 11. un 12. klašu skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo māklsas muzeju.

2019. gada 2. aprīlī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 10.b, 11.b un 12.b klašu skolēni apmeklēja Gerija Ouvena izrādi “Brutāls un dēls” Dailes teātrī.
2019. gada 26. februārī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 10.A klases skolēni apmeklēja stikla veidošanas studiju “Glass Point”

VIDEO – Stikla studijā “Glass Point”

2019. gada 28. janvārī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 11. un 12. klašu skolēni apmeklēja izrādi “PIRAMĪDA”.

2018. gada 29. novembrī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 10.a, 11.a un 12.a klase apmeklēja Livonijas ordeņa viduslaiku pili un muzeju Jaunpilī.

Pēc pils apmeklējuma vidusskolēni atceļā uz Rīgu apmeklēja arī Lestenes brāļu kapus.

2018. gada 29. novembrī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 7. , 8. un 9.ab klase trīs grupās apmeklēja 5D filmu “Look at Riga”.

2018. gada 29. novembrī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 10.b, 11.b  un 12. klase apmeklēja kinoteātri “Forum Cinemas” un noskatījās Holivudas filmu “Vakarskola”

2018. gada 12. un 16. novembrī 7. – 12. klašu pārstāvji apmeklēja Brīvības pieminekļa goda telpu.
2018. gada 9. novembrī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 9.a klases skolēni apmeklēja kinoteātri Forum Cinemas, lai redzētu filmu “Homo Novus”.

2018. gada 8. novembrī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 11.ab klase apmeklēja muzejlekciju par Latvijas ģeoloģisko uzbūvi Latvijas Dabas muzejā.
2018. gada 16. oktobrī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 7. un 8. klase apmeklēja Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” bērnu zinātnes centra “Tehnoannas pagrabus”

2018. gada 3. oktobrī ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu Raiņa vakarskolas 12. ab klases skolēni apmeklēja Dailes teātri. Skolēni skatījās izrādi “Karmena”.

2018. gada 11. septembrī iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 9.b, 10.b, 11.b  un 12.b klašu pārstāvji apmeklēja dzejas dienu pasākumu Raiņa kapos.